Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Štafeta: Krize v manželství

Pořady TWR a Rádia 7

Trans World Radio / Radio 7

Náboženství/ spiritualita

,

Křesťanství

Štafeta: Krize v manželství

Obrázek epizody Štafeta: Krize v manželství

Poslechněte si podcast

11. 7. 2024

24 min

O epizodě podcastu

"Řešení krize se připravuje v období klidu a stability", zazní v podcastu Štafeta, který se tentokrát zaměří na krize v manželství v debatě dvou manželských párů - Romana a Zdeňky Neumannových a Tibora a Táni Máhrikových. Tím prvním "vkladem" do maželství je společný čas. Druhým vyjadřování lásky, protože v krizi na něco takového už není čas. Lidé spolu ale mohou trávit dlouhé chvíle a přitom nekvalitně a to je potřeba včas vyladit. Spouštěče krizí mohou být naprosté hlouposti, což ukazuje, že krize doutnala a pak stačí už opravdu málo. Velkým významným signálem blížící se bouřky je, když mezi manžely přestane fungovat sexuální intimita. Dalším pak to, že manželé spolu neumí a nechtějí trávit společný čas bez přátel a dětí. Jak se v krizi modlit a za co? Co v tom dělá Pán Bůh?
"Řešení krize se připravuje v období klidu a stability," zazní v rozhovoru zaměřeném na krize v manželství v debatě dvou manželských párů – Romana a Zdeňky Neumannových a Tibora a Táni Máhrikových. Tím prvním "vkladem" do manželství je společný čas. Druhým vyjadřování lásky, protože v krizi na něco takového už není čas. Lidé spolu ale mohou trávit dlouhé chvíle a přitom nekvalitně a to je potřeba včas vyladit. Spouštěči krizí mohou být naprosté hlouposti, což ukazuje, že krize doutnala a pak stačí už opravdu málo. Velkým významným signálem blížící se bouřky je, když mezi manžely přestane fungovat sexuální intimita. Dalším pak to, že manželé spolu neumí a nechtějí trávit společný čas bez přátel a dětí. Jak se v krizi modlit a za co? Co v tom dělá Pán Bůh?