Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Klika: Správcovství (2/4): Sdílené vlastnictví

Pořady TWR a Rádia 7

Trans World Radio / Radio 7

Náboženství/ spiritualita

,

Křesťanství

Klika: Správcovství (2/4): Sdílené vlastnictví

Obrázek epizody Klika: Správcovství (2/4): Sdílené vlastnictví

Poslechněte si podcast

10. 7. 2024

15 min

O epizodě podcastu

Správcovství je postoj, kdy s cizím majetkem zacházíme jako s vlastním, a přesto si na něj neděláme nárok. Ježíš o sobě říká, že je dobrý pastýř, vlastní je a stará se. Pastýř nejenom říká, kam je třeba jít, on sám jde vepředu a určuje směr, volá ovce jménem, on zná je a ony znají jeho. Jestliže něco vlastníme, jsme ochotni platit cenu, starat se. Problém je, když neumíme lidem dát vjem spoluvlastnictví, aby i oni měli ten důležitý osobní zájem na tvorbě dané věci nebo projektu. To je sdílené vlastnictví. Autor, hovoří: Petr Húšť
Správcovství je postoj, kdy s cizím majetkem zacházíme jako s vlastním, a přesto si na něj neděláme nárok. Ježíš o sobě říká, že je dobrý pastýř, vlastní je a stará se. Pastýř nejenom říká, kam je třeba jít, on sám jde vepředu a určuje směr, volá ovce jménem, on zná je a ony znají jeho. Jestliže něco vlastníme, jsme ochotni platit cenu, starat se. Problém je, když neumíme lidem dát vjem spoluvlastnictví, aby i oni měli ten důležitý osobní zájem na tvorbě dané věci nebo projektu. To je sdílené vlastnictví.