Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Svět ve 20 minutách: Klimatizace jako nutnost? V době globálního oteplování to jinak nepůjde, tvrdí Scientific American

Český rozhlas - Politika a zpravodajství

Český rozhlas

Zpravodajství

Svět ve 20 minutách: Klimatizace jako nutnost? V době globálního oteplování to jinak nepůjde, tvrdí Scientific American

Obrázek epizody Svět ve 20 minutách: Klimatizace jako nutnost? V době globálního oteplování to jinak nepůjde, tvrdí Scientific American

Poslechněte si podcast

14. 5. 2022

23 min

Otázce, jak ochránit zranitelné lidi před vedrem a současně ještě víc nepoškodit životní prostředí, se věnuje článek amerického vědeckého časopisu Scientific American. Sto dvacet let stará technologie klimatizace se dlouho považovala za luxus, ale v době klimatické změny je pro přežití nezbytná. Její energetická náročnost budí obavy, ale jedině její větší rozšíření umožní překonat propast v dostupnosti snesitelně teplého prostředí mezi bohatými a chudými lidmi i státy.

Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.