Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pro a proti: Některá města, včetně Prahy, nyní v době války na Ukrajině krátí seznamy svých čestných občanů

Český rozhlas - Politika a zpravodajství

Český rozhlas

Zpravodajství

Pro a proti: Některá města, včetně Prahy, nyní v době války na Ukrajině krátí seznamy svých čestných občanů

Obrázek epizody Pro a proti: Některá města, včetně Prahy, nyní v době války na Ukrajině krátí seznamy svých čestných občanů

Poslechněte si podcast

13. 5. 2022

24 min

O čestné občanství tak tento týden z rozhodnutí pražských radních přišel sovětský maršál Ivan Koněv, českobudějovičtí zastupitelé zase odebrali čestné občanství první ženě ve vesmíru, současné ruské poslankyni a Putinově stoupenkyni Valentině Těreškovové. Je to důležitý symbolický akt solidarity s Ukrajinou? Nebo tím radnice zasahují do historie svého města? Debatovat budou českobudějovičtí zastupitelé - Šimon Heller, který je také poslancem KDU-ČSL, a Jan Kubeš z hnutí Občané pro Budějovice. Moderuje Karolína Koubová.

Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.