Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pro a proti: Mají firmy platit koncesionářské poplatky?

Pro a proti: Mají firmy platit koncesionářské poplatky?

Obrázek epizody Pro a proti: Mají firmy platit koncesionářské poplatky?

Poslechněte si podcast

19. 7. 2024

24 min

O epizodě podcastu

Některé firmy odmítají návrh na zvýšení koncesionářských poplatků za televizi a rozhlas, které se mají nově určit podle počtu zaměstnanců. Budou poplatky správně nastavené? Zeptáme se generálního ředitele Svazu průmyslu a dopravy Daniela Urbana a člena sněmovního výboru pro mediální záležitosti, místopředsedy hnutí STAN Jana Laciny. Moderuje Jan Bumba.Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Část firem nesouhlasí s navýšením koncesionářských poplatků za veřejnoprávní televizi a rozhlas. „Firmy nemají platit něco, co vůbec nepoužívají. Je to skrytá daň,“ říká ředitel Svazu průmyslu a dopravy Daniel Urban. Naopak podle zákonodárců jde o komplexní změnu. „Velké firmy mají společenskou odpovědnost a veřejnoprávní média jsou zásadními stabilizačními prvky demokracie,“ oponuje poslanec hnutí STAN a člen sněmovního výboru pro mediální záležitosti Jan Lacina.Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.

Popis podcastu

Aktuální zprávy z domova i ze světa. Komentáře a souvislosti.

Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .