Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Pro a proti: Měla by se Evropa míň spoléhat na stát a víc na trh? Debata ekonoma a experta

Český rozhlas - Politika a zpravodajství

Český rozhlas

Zpravodajství

,

Politické zprávy

Pro a proti: Měla by se Evropa míň spoléhat na stát a víc na trh? Debata ekonoma a experta

Obrázek epizody Pro a proti: Měla by se Evropa míň spoléhat na stát a víc na trh? Debata ekonoma a experta

Poslechněte si podcast

10. 7. 2024

24 min

O epizodě podcastu

Pomohlo by zemím sedmadvacítky, kdyby se míň spoléhaly na stát a víc na trh? Bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer bude debatovat s ředitelem Masarykovy demokratické akademie Patrikem Eichlerem. Moderuje Lukáš Matoška.Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
Spojené státy ekonomicky předhánějí Evropskou unii. Podle Miroslava Singera, hlavního ekonoma Generali CEE Holding a někdejšího guvernéra České národní banky, se Americe hospodářsky daří líp díky tomu, že se více spoléhá na trh. „Spojené státy inovují, Evropa reguluje,“ říká. Ředitel think-tanku Masarykova demokratické akademie Patrik Eichler vidí důvod jinde. „Spojené státy mají výrazně silnější federální úroveň než Evropská unie,“ oponuje v pořadu Pro a proti.Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.