Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Názory a argumenty: Petr Šabata: Proč Putin kdysi odvrhl demokracii? Protože chtěl vyhrát volby už v prvním kole

Český rozhlas - Politika a zpravodajství

Český rozhlas

Zpravodajství

Názory a argumenty: Petr Šabata: Proč Putin kdysi odvrhl demokracii? Protože chtěl vyhrát volby už v prvním kole

Obrázek epizody Názory a argumenty: Petr Šabata: Proč Putin kdysi odvrhl demokracii? Protože chtěl vyhrát volby už v prvním kole

Poslechněte si podcast

9. 5. 2022

3 min

„Dějiny ukázaly, že všechny diktatury, všechny autoritářské formy vlády pomíjejí. Pouze demokratické systému jsou trvalé,“ tato slova předsedy ruské vlády z roku 1999 Vladimira Putina připomíná americký historik Timothy Snyder v knize Cesta k nesvobodě. V širších souvislostech v ní také řeší otázku nástupnictví po prezidentu Putinovi, která nikdy nebyla tak aktuální jako dnes, 9. května 2022, 75. den ruské invaze na Ukrajinu.

Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas proAndroidaiOSnebo na webumujRozhlas.cz.