Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Názory a argumenty: Jan Fingerland: Peking má problém s Izraelem. I se Židy

Český rozhlas - Politika a zpravodajství

Český rozhlas

Zpravodajství

,

Politické zprávy

Názory a argumenty: Jan Fingerland: Peking má problém s Izraelem. I se Židy

Obrázek epizody Názory a argumenty: Jan Fingerland: Peking má problém s Izraelem. I se Židy

Poslechněte si podcast

12. 7. 2024

3 min

O epizodě podcastu

O Číně se kdysi mluvilo jako o zemi, kde neznají antisemitismus. Ostatně většina Číňanů nikdy žádného Žida nepotkala. Jenže v posledních letech se věci změnily.Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
O Číně se kdysi mluvilo jako o zemi, kde neznají antisemitismus. Ostatně většina Číňanů nikdy žádného Žida nepotkala. Jenže v posledních letech se věci změnily.Proměna nastala zejména po útoku Hamásu ze 7. října loňského roku. V kontrastu s mnoha jinými, pekingská vláda nevyjádřila ani symbolicky solidaritu s izraelskými civilisty. Současně to odpovídalo skutečnosti, že Peking dlouhodobě podporuje palestinskou stranu diplomaticky i ideologicky.Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.