Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Interview Plus: Dekarbonizace není žádné evropské zelené šílenství, Unie to ale s Green Dealem přehnala, míní Špicar

Český rozhlas - Politika a zpravodajství

Český rozhlas

Zpravodajství

,

Politické zprávy

Interview Plus: Dekarbonizace není žádné evropské zelené šílenství, Unie to ale s Green Dealem přehnala, míní Špicar

Obrázek epizody Interview Plus: Dekarbonizace není žádné evropské zelené šílenství, Unie to ale s Green Dealem přehnala, míní Špicar

Poslechněte si podcast

4. 5. 2022

26 min

O epizodě podcastu

Drtivá většina členských zemí Evropské unie je pro ukončení odběru ropy z Ruska. Velký otazník visí také nad dalším dovozem plynu ze země, která rozpoutala válku na Ukrajině. Pro domácnosti to bude zřejmě znamenat vyšší účty za energie. Jak si s tím ale poradí firmy? Je ohrožena pozice Česka coby průmyslové země? Moderuje Jan Bumba.
Český průmysl zažívá těžké časy. Nejnovější statistika sice dokládá mírný růst, ale snad nikdo neočekává žádné velké oživení. Pesimismus se táhne už několik let a mnohé české firmy trpí nedostatkem zakázek. „Češi na hospodářské krize na začátku reagují s prodlením, ale o to déle jim také trvá, než znovu získají důvěru v ekonomiku a krizi trochu zbytečně prodlužují,“ míní viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Radek Špicar.

Všechno z tématu Politika a zpravodajství můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .