
Jak Pytlík dělal provazolezce a broučci mysleli, že je to panička s kloboukem | Trampoty brouka Pytlíka ||| Pohádkovídání #494

O epizodě podcastu
Patnáctá kapitola "Jak Pytlík dělal provazolezce a broučci mysleli, že je to panička s kloboukem" z pohádkové knížky Trampoty brouka Pytlíka pro malé i velké posluchače.
Brouk Pytlík je literární postava z dětských knih Ondřeje Sekory . V knížce Ferda Mravenec je Pytlík všehoznalým chvástalem, který se chlubí svými širokými znalostmi získanými sledováním filmů v období, kdy byl larvou zakuklenou v trámu v hledišti biografu. V samostatných knihách o brouku Pytlíkovi jeho záporné vlastnosti postupně ustupují do pozadí a Pytlík je líčen spíše jako dobrosrdečná, aktivní a tvůrčí broučí osobnost. Kniha Trampoty brouka Pytlíka vyšla poprvé nákladem Josefa Hokra roku 1939. Ondřej Sekora (*25. září 1899 Královo Pole – †4. července 1967 Praha) byl český spisovatel, novinář, kreslíř, grafik, ilustrátor, karikaturista a entomolog a od roku 1964 nositel titulu zasloužilý umělec.
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Brouk_Pytlík a https://cs.wikipedia.org/wiki/Ondřej_Sekora
Sledujte Pohádkovídání :
- na WEBU www.pohadkovidani.cz
- na INSTAGRAMU https://www.instagram.com/pohadkovidani
- na FACEBOOKU https://www.facebook.com/pohadkovidani
- na TWITTERU https://twitter.com/pohadkovidani