Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfův podcast: Od války po osmibity

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Wolfův podcast: Od války po osmibity

Obrázek epizody Wolfův podcast: Od války po osmibity

Poslechněte si podcast

8. 9. 2019

57 min

V prvním díle Wolfova podcastu se společně s Michalem a Pavlem zaměříme na dobu mezi koncem druhé světové války a začátkem 80. let 20. století. Elektronky nahrazuje tranzistor, teoretické matematiky praktičtí programátoři. Je to doba, ve které nové technologie přitahují pozornost jak inženýrů na akademických institucích, tak lidí, kteří připojují první herní konzole k domácí televizi a s úžasem prohánějí vysvícené body do čtyř směrů. Je to také doba, kdy se vydávají na svou kariéru lidé jako Nolan Bushnell, Steve Jobs, Steve Wozniak a řada dalších. A v neposlední řadě je to doba revoluční, kdy do domácností kromě prvních her nastupují Dungeons & Dragons a do kin přichází Star Wars.

V dalších dílech Wolfova podcastu budeme postupně probírat významné hardwarové milníky, události a osobnosti herní historie. Wolfův podcast bude vycházet vždy v druhé a čtvrté úterý každého měsíce.

Více informací: www.retronation.cz a Patreon