Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfcast 12: I/O

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Wolfcast 12: I/O

Obrázek epizody Wolfcast 12: I/O

Poslechněte si podcast

20. 4. 2020

1 hod 36 min

Nějak se ta data musí dostávat ven a dovnitř, to je přece jasné. Jenže bez standardizace to nejde a právě hledání nejlepšího I/O rozhraní se věnovali inženýři již od dob telegrafových. Teprve s počítači a osmibity to začalobýt pořádně zajímavé, objevují se paralelní a sériová zapojení, která vedou až k rozhraním, která si posluchači a diváci Retro Nation dobře pamatují: MIDI, SCSI, FireWire, Thunderbolt a samozřejmě USB. Že se i při povídání o takových věcech dá zajímavě citovat z Bible, to je jen taková třešnička na nejnovějším Wolfcastu.

Michal se dostává i k zajímavým poznatkům, které souvisí s kategorizací různých dat. Ta přestává být tím nejdůležitějším, stejně jako výrobci preferují rychlost přenosu před jeho bezpečností, což může vést k nepříjemným dopadům. Je to poslouchání strhující a zajímavé, jak ostatně sami víte nebo se o tom poprvé přesvědčíte!

A kdybyste to nevěděli, Michal nedávno probral třeba p rocesory , paměťová média , grafické karty a klávesnice , myši a paměti .