Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfcast 11: Otázka paměti (pamětí)

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Wolfcast 11: Otázka paměti (pamětí)

Obrázek epizody Wolfcast 11: Otázka paměti (pamětí)

Poslechněte si podcast

6. 4. 2020

1 hod 27 min

Paměť, to je záludnost. A nejen počítačová! O té ale víme, že může být pomalá, nedostatečná, selhávající anebo různého typu. Jak se vyvíjela? To vám řekne Michal Rybka!

Že bude zapotřebí nějaký druh paměti, to bylo jasné konstruktérům počítačů od prvních chvil. Jak ale bude vypadat, co všechno bude podporovat a kolik jí bude zapotřebí, na to přicházeli dlouhé dekády. Michal Rybka s vámi projde celou cestu od paměťových modulů vesmírných letů Apollo s kapacitou 2048 slov až po vysoké GB v moderních telefonech a počítačích. Bude to strhující povídání, jak ho umí jen Michal a byla by chyba se k jeho výpravě do dějin IT, ale i 20. století nepřidat.

V minulém Wolfcastu o historii myší prvně vystoupil Martin Vaňo jako nový moderátor a tento Wolfcast je také neobvyklý. Michal a Martin totiž zasedli k mikrofonům ve svých domovech, protože venku řádí doba zlá koronavirová. Celé natáčení tak probíhalo neobvykle, zvuková kvalita je přesto velmi dobrá a dokazuje nám, ale hlavně vám, že tým Retro Nation si dokáže poradit i v ne úplně ideálních podmínkách.

A kdybyste to nevěděli, Michal nedávno probral třeba p rocesory , paměťová média , grafické karty a klávesnice a myši .