Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfcast 10: Historie myší

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Wolfcast 10: Historie myší

Obrázek epizody Wolfcast 10: Historie myší

Poslechněte si podcast

23. 3. 2020

1 hod 21 min

Michal Rybka popisuje dlouhé putování myší k dnešní podobě na našich stolech. Přehmaty a veselé historky? Všechno uslyšíte!

Že na ně budeme mluvit, ukazovat nebo jen upřeně hledět? Přesně tak si představovali ovládání počítačů autoři vědecko fantastické literatury ještě v dobách, kdy psali na elektrických psacích strojích. Ovládání něčím, čemu se říká myš, to je ani nenapadlo. A dlouhou dobu to nenapadlo ani samotné inženýry, kteří počítače dělali. Z jakého popudu se koncept myši zrodil a kolik iteracemi prošel, to vám poutavě odvypráví Michal Rybka.

Michala ve studiu doplňuje Martin Vaňo, herní návrhář a pedagog Západočeské univerzity v Plzni. Martin je dalším přírůstkem do party Retro Nation a slýchat ho budete pravidelně právě ve Wolfcastech. Ty mají ještě jednu změnu - stejně jako ostatní podcasty. Zvuk. Nové studio má mnohem lepší zvukové parametry (kterým jsme notně pomohli akustickou izolací) a náš soundguru Michal přesně věděl, jak s nimi pracovat. Užijte si proto nového moderátora s novým zvukem a napište nám, jak se vám to líbilo!

A kdybyste to nevěděli, Michal nedávno probral třeba p rocesory , paměťová média , grafické karty a klávesnice .