Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfcast 08: Historie paměťových médií

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Wolfcast 08: Historie paměťových médií

Obrázek epizody Wolfcast 08: Historie paměťových médií

Poslechněte si podcast

10. 2. 2020

1 hod 9 min

Po dvoudílné křížové výpravě do historie procesorů (první díladruhý díl) se Michal Rybka zaměřuje na historii a problematiku uchování dat pro opětovné použití. Cesta jedniček a nul na záznamovém médiu se táhne skrz bezmála celé 20. století a zavede nás k historickým omylům i objevům, které se podepsaly na nárůstu kapacity a trvanlivosti záznamových médií. A nebude to krátká cesta, Michal vás po ní bude provázet celých 70 minut!

Možná vás překvapí, že záznam na pásky neleží v truhle tři metry pod zemí, ale stále je využíván jako jeden z nejspolehlivějších způsobů pro zálohování. Anebo, že SSDčka jsou v našich počítačích sice prima, ale v cloudovém prostoru stále kralují klasické pevné disky. Vrátíme se k produktům IOmega, k minidiscu od Sony a dojde i na spekulace nad odpovědí na tradiční otázku: Jak dlouho nám ty datové nosiče vydrží, pane Majere?

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátoremAlza Muzeaa spolupracovníkemPCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá sRetro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sériiTalk to...Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpořeod komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na emailretronationrulez@gmail.com