Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfcast 07: Historie procesorů – část 2.

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Wolfcast 07: Historie procesorů – část 2.

Obrázek epizody Wolfcast 07: Historie procesorů – část 2.

Poslechněte si podcast

27. 1. 2020

1 hod 19 min

Michal Rybka dokončuje epické tažení skrz dekády a procesory (neslyšeli jste první díl? Je tady! ). Začíná zhruba roku 1995 a orientuje se na vývoj procesorů od Pentia do současnosti. Michal rozebírá superskalární procesory a vůbec všechny procesy, které se v té nejcennější součásti našeho počítače dějí. Nezapomíná samozřejmě ani na legendární taktovatelné Celerony či na produkci firmy AMD. I když pro většinu uživatelů to vypadá, že v procesorech nedochází v posledních letech k dramatickým změnám (počítač jim prostě funguje, tak co), ve skutečnosti je doprovází turbulentní vývoj. A Michal vám ho celý popíše s přihlédnutím k přirovnání k rodinnému nakupování komponent na stavbu psí boudy v hobby marketu. Což dává mnohem větší smysl, než když si to takhle přečtete. Poslechněte si to!

Druhý díl povídání o historii procesorů má necelou hodinu a půl. To znamená, že dohromady jde o téměř tři hodiny povídání o evoluci jedné komponenty. A není to zdaleka u konce! I když historii procesorů jako takových opouštíme, hodlá se Michal vrátit k historii dalších čipů a vnitřností každého počítače.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz .

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše . Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to... Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu . Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com