Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfcast 05: Evoluce PC grafiky

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Wolfcast 05: Evoluce PC grafiky

Obrázek epizody Wolfcast 05: Evoluce PC grafiky

Poslechněte si podcast

2. 12. 2019

56 min

EGA, CGA, VGA, Herculec, MDA – zní to jako zkratky pro farmaka, ale jde o grafické režimy a s nimi spojený hardware, který v 80. a 90. letech znali všichni hráči. Každý režim měl svá specifika: rozlišení, počet zobrazitelných barev a samozřejmě hry, které ho podporovaly. S Michalem Rybkou se vydáte k úplným počátkům grafiky na platformě PC (věnovali jsme jíjeden díl Wolfcastu) a dozvíte se, co stálo za jejím neustálým vylepšováním, které v podstatě proběhlo na ploše 15 let – tedy neuvěřitelně rychle!

Dnes je volba grafického režimu otázkou výtvarného stylu. Například v Return of the Obra Dinn si každý může nastavit libovolné „retro“ zobrazení, jiné hry pak na estetice několika málo barev a omezeného rozlišení staví svůj půvab – třeba The Eternal Castle. Byly ale doby, kdy skutečně hry nabízely několik režimů podle toho, jakou grafickou kartu jste měli v počítači. A o tom všem se dozvíte!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O podcastech Retro Nation

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátoremAlza Muzeaa spolupracovníkemPCTuning.cz.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše . Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu . Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com

Popis podcastu

Retro Nation uvádí podcasty Michala Rybky o herní historii a Jardy Konáše o herní hudbě.