Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Wolfcast 02: Éra osmibitů

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Wolfcast 02: Éra osmibitů

Obrázek epizody Wolfcast 02: Éra osmibitů

Poslechněte si podcast

23. 9. 2019

1 hod 2 min

ZX Spectrum, Commodore 64, Apple II nebo Atari. Fungují na vás názvy osmibitů jako zaklínadlo, anebo spíš jako jakási náhodně poskládaná slova? Ať už odpovíte jakkoliv, v druhém Wolfcastu se o nich dozvíte všechno. A nejen o nich. Hardwarový historik a novinář Michal Rybka vás zavede ke vzniku osmibitů a projde s vámi i skrz jednotlivé (a často ne až tak známé) modely. Stranou nezůstávají ani vizionáři, v jejichž hlavách počítače vznikly. Jack Tramiel, Clive Sinclair nebo Nolan Bushnell a Steve Jobs a další – o jejich unikátním přístupu k věci se vyprávějí legendy, na které Michal nezapomíná.

O Wolfcastu

Wolfcast je série ohlédnutí za historickým hardwarem i hrami. Novinář a spisovatel Michal Rybka se sbírání historického hardwaru a informací o jeho vývoji věnuje celoživotně. Michal je kurátorem Alza Muzea a spolupracovníkem PCTuning.cz .

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše . Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu . Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email tidva@retronation.cz .