Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Talk to... Jakub Dvorský

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Talk to... Jakub Dvorský

Obrázek epizody Talk to... Jakub Dvorský

Poslechněte si podcast

16. 12. 2019

1 hod 1 min

Těžko si představit dnešní českou herní krajinu bez Machinaria (2009) a série Samorost (2003-2015). Pozornost nejen českých hráčů, ale i těch zahraničních, k nim přitahuje detailní 2D grafika, hravé animace a perfektní zvukový a hudební doprovod. Stojí za nimi tým Jakuba Dvorského, výtvarníka a animátora, který vedle vlastní tvorby podporuje projekty menších týmů a v rozhovoru pro Retro Nation vypráví o tom… no, o tom, proč to dělá, a jak to začalo!

Bylo to tehdy v Brně, kdy si vývojářské ostruhy vysloužil s projekty Dračí historie a Asmodeus , s hrami se ale seznámil ještě dobách osmibitů. A už tehdy mu přišly zajímavé. Skutečný zlo nastal po studiu na UMPRUM v Praze, po kterém se Jakub vrhnul na pole nezávislého vydávání her v době, kdy „udělat se sám“ nebylo ještě zcela normální.

Podcasty Retro Nation můžete poslouchat na následujících službách:

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Talk to…

Cyklus Talk to… je povídáním s vývojáři, kteří se otiskli do historie vývoje videoher v České republice. Novinář Pavel Dobrovský si s hosty povídá nejen o vývoji jejich starých hitů, ale i o životě, vesmíru a vůbec.

Talk to… vychází nepravidelně. Na Retro Nation najdete ještě hardwarové Wolfcasty novináře Michala Rybka a Retro Noty o herní hudbě od hudebního publicisty Jardy Konáše . Obvykle 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu .Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com .