Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 92: Hudba z Terminátora – historie her s Terminátorem a jejich soundtracky

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 92: Hudba z Terminátora – historie her s Terminátorem a jejich soundtracky

Obrázek epizody Retro noty 92: Hudba z Terminátora – historie her s Terminátorem a jejich soundtracky

Poslechněte si podcast

20. 11. 2023

29 min

Terminátor je kult. Sci-fi film z osmdesátek nabídl napínavou podívanou a jeho pokračování ze začátku devadesátek patří mezi ty vzácné případy, kdy „dvojka“ může být minimálně stejně kvalitní jako původní dílo. Není proto divu, že hry ze světa Terminátora vycházely jako na běžícím pásu.

Bohužel, až na výjimky šlo o průměrné a často bohužel podprůměrné tituly ždímající populární značku. Na druhou stranu, původní filmová hudba postavená na syntezátorech byla ideální pro adaptaci do videoher a je zajímavé sledovat, jak se s překlopením do tehdejších počítačů a konzolí skladatelé poprali.

Často přišli s novými nápady a i po letech dokázali nabídnout výtečný soundtrack, z něhož běhá mráz po zádech, i když jsme tu slavnou melodii slyšeli stokrát. Proto jsme se na toto téma zaměřili v tomto dílu podcastu Retro noty.

Podívejte se na⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠https://www.retronation.cz⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠na skvělé výlety do herního retra!