Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 63: Inon Zur a jeho epické soundtracky

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Retro noty 63: Inon Zur a jeho epické soundtracky

Obrázek epizody Retro noty 63: Inon Zur a jeho epické soundtracky

Poslechněte si podcast

16. 5. 2022

27 min

Jarda Konáš připravil profil známého skladatele megalomanské orchestrální hudby.

Inon Zur patří mezi nejznámější skladatele v oboru herní hudby. V branži je něco málo přes dvacet let, za celou tu dobu je ale považovaný za jednoho z největších odborníků na orchestrální a sborovou hudbu. Na jeho práci je to znát, Zur patří mezi ty autory, které podle výpravných aranží poznáte po pár tónech.

Do světa her si ale hledal cestu pomalu. Prakticky celé devadesátky se věnoval skládání pro film a televizi a teprve s nástupem milénia přišla i Zurova chvíle. Podílel se na řadě slavných značek, Fallout, Prince of Persia, Syberia a nyní chystá hudbu do připravované hry Starfield. Mimochodem, až po natáčení našeho podcastu Bethesda vydala zprávu, že vydání hry přesouvá až na příští rok. Proto se omlouváme za malou chybičku. Jaký byl celý životní příběh Inona Zura a na jakých hrách dělal? To vše se dozvíte v tomto díle podcastu Retro noty.

Podívejte se na https://www.retronation.cz na další skvělé výlety do herního retra!