Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 19: Mick Gordon – Kytarista z Doom

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Retro noty 19: Mick Gordon – Kytarista z Doom

Obrázek epizody Retro noty 19: Mick Gordon – Kytarista z Doom

Poslechněte si podcast

25. 5. 2020

25 min

Mick Gordon byl už před Doom dobře znám fanouškům závodních a akčních her. Jak mu to v nich hrálo, to vám poví Jarda Konáš.

Need for Speed: Shift, Real Racing, Shift 2 nebo Killer Instinct - to jsou tituly, ve kterých si Australan Mick Gordon hledal své místo na hudebním slunci. Že vlastní styl nakonec nalezl, to podporuje odvaha vzít do ruky devítistrunnou kytaru a napálit to s ní lidem přímo do uší v Doom z roku 2016. A nesmíme zapomínat ani na Wolfenstein: The New Order, ve které nechal soundtrack nahrát s pomocí dobových nástrojů! Tenhle skladatel je zkrátka někým, koho byste měli znát.

Jarda se v podcastu nebojí ani zabrousit na hádkuGordona a společnosti Bethesda z posledních měsíců. Ústředním tématem rozepře je Doom: Eternal, pro kterou Gordon skládal hudbu. Podle některých nedopadla tak úplně dobře. Skladatel shazuje vinu na producenty, ti obviňují skladatele a zřejmě to celé dopadne neslavně. Jarda Konáš vám o tom poví víc. Nebojte se zaposlouchat!