Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 16: Manami Matsumae

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 16: Manami Matsumae

Obrázek epizody Retro noty 16: Manami Matsumae

Poslechněte si podcast

14. 4. 2020

25 min

Japonskou skladatelku proslavila Mega Man, od konce 80. let má za sebou desítky her a jde bezesporu o legendu videoherní hudby.

A to přitom nebyla fanynka videoher ani skladatelka! S nulovými zkušenostmi a heslem „musí to být jednoduché!“ se vrhla na první Mega Man (1987). A ta jednoduchost ji udělala slavnou a Matsumae s ní pracovala i dalších dekádách. To ale už svůj kompoziční talent rozvíjela a výsledkem jsou strhující skladby, které uslyšíte v dalším profilovém podcastu od Jary Konáše.

Matsumae se zaslouženě stala hvězdou především japonského videoherního nebe. Mnoho na PC orientovaných Středoevropanů ji proto objevilo až s jejím příspěvkem do Shovel Knight (2014). A od ní můžete následovat hudební linku třeba k závodně strategické sérii Derby Stallion, Dragon Quest Swords nebo Mighty No. 9 z roku 2016 a k řadě dalších. A to samozřejmě nemluvíme o Mega Man, hře, která patří do učebnic herní historie. Tak na nic nečekejte a vydejte se s Jardou Konášem na další hudební trek.