Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 15: Hudba ve strategiích IV.

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 15: Hudba ve strategiích IV.

Obrázek epizody Retro noty 15: Hudba ve strategiích IV.

Poslechněte si podcast

30. 3. 2020

28 min

V posledním díle hudební návštěvy strategického žánru se Jarda Konáš překlopí do 21. století s Dawn of War nebo Shogun a dalšími!

Při poslouchání čtvrtého dílu o hudbě ve strategiích (prvnídíl,druhýatřetídíl) vás možná překvapí známá jména. Například Frank Klepacki nebo Jeremy Soule – ti mají místa v soundtrackové síni slávy zaručena. Jarda od nich pustí Earth 2150 a Dawn of War. U toho druhého měl dokonce ve scénáři napsáno „Oblivion hadr“ – takže to musí stát za to!

Vedle těchto dvou borců poznají vaše uši hudbu Jeffa van Dycka z Shogun: Total War, Andrease Waldetofta pro Europa Universalis nebo Roberta L. Euvina pro Stronghold další. Jména, říkáte, která zapomenete hned po dočtení těchto řádek? Možná. Myslíme si ale, že po poslechnutí ukázek z jejich tvorby si možná najdete celá alba a vychutnáte si jejich skvělou práci od začátku do konce. A přesně to je jeden z účelů Retro not: Představovat, inspirovat a pomáhat vám hledat něco zajámavého a nového – i když jsme Retro nation!