Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 13: Hudba ve strategiích II.

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 13: Hudba ve strategiích II.

Obrázek epizody Retro noty 13: Hudba ve strategiích II.

Poslechněte si podcast

2. 3. 2020

27 min

Zatímcov prvním dílese Jarda pohyboval v prehistorii RTS, ve které bylo místo především pro komplexní systémy a jednoduchou grafiku, ale prakticky žádnou hudbu, v díle druhém je to již o hodně lepší. S Dunou 2 od studia Westwood přichází Frank Klepacki, skladatel, který dal hudbu i sérii Command & Conquer a řadě dalších titulů. Právě Klepacki dokazuje, že hudba k RTS patří a jeho kolegové to potvrzují v titulech jako Warcraft, Starcraft, Total Annhilation nebo Age of Empires. Jak zněly všechny tyhle klasiky, to si připomeňte nebo objevte v Jardově perádním povídání. Ať se hezky poslouchá!

Na Dungeon Keeper pochopitelně také dojde a uslyšíte hudbu i z dalších her. U řady z nich si možná nevybavíte, že vůbec nějaký hudební doprovod měly. O to zajímavější je vracet se v poslechu zpátky a srovnávat tehdejší ozvučení se současnými tituly, anebo prostě a jednoduše nechat hudbu vyvolávat vzpomínky. Nemáte z nich chuť si znovu některé ty kousky zahrát? My ano!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktoremHeadlineru. a autor úspěšných internetových pořadůHudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá sRetro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sériiTalk to…Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpořeod komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na emailretronationrulez@gmail.com