Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 12: Hudba ve strategiích

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 12: Hudba ve strategiích

Obrázek epizody Retro noty 12: Hudba ve strategiích

Poslechněte si podcast

17. 2. 2020

19 min

Frank Klepacki je jméno, které znají nejen fajnšmekři. Jeho kompozice pro strategie studia Westwood vstoupila do dějin, ať už ta pro Dune II nebo pro sérii Command & Conquer. Není divu, že se v nových Retro notách objeví. Ale historie hudby ve strategiích má mnohem hlubší kořeny. Jarda Konáš si na ně posvítí a pustí vám, jak zněly úplně ty první kusy, ale i ty z poslední dekády. A o tom to je: přesvědčit se o evoluci herní hudby a třeba při tom narazit i na tituly, které neznáte a mohly by se vám líbit.

Strategie jsou téma, kterému se na Retro Nation příliš nevěnujeme. Tento rok to hodláme výrazně změnit – a to nejen v Artefaktu, ale také v Bonus Roundech nebo právě v podcastech. Napište nám do komentářů, na jaké strategie nejvíce vzpomínáte. Bude to pro nás takový maják, za kterým se můžeme vydat.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktoremHeadlineru. a autor úspěšných internetových pořadůHudební masakry a Příběh písně.

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá sRetro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sériiTalk to...Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpořeod komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na emailretronationrulez@gmail.com