Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 11: Život a dílo Allistera Brimbla

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 11: Život a dílo Allistera Brimbla

Obrázek epizody Retro noty 11: Život a dílo Allistera Brimbla

Poslechněte si podcast

3. 2. 2020

24 min

V historii herních skladatelů vyniká Allister Brimble jako člověk, který se rozkročil přes několik dekád a stále neodhodil svůj kompoziční širák v dál. Allister Brimble začal psát hudbu pro hry na konci 80. let minulého století, účastnil se tedy ještě velkolepé epochy osmibitové hudby. A jak se jednou postavil na nohy, nesmetla ho ani jedna vlna nových počítačů nebo konzolí. Brimble od doby osmibitů a Amig každý rok produkuje nové soundtracky,třeba k Rebel Racinganebo remixuje své starší věci pro nová alba, třeba proAmiga Power.

RETRO NOTY O DÍLE ALLISTERA BRIMBLA SI POSLECHNĚTE ZDE! (KLIKNĚTE!)

V portfoliu skladatele najdete tituly, které jste určitě hráli, slyšeli o nich nebo se alespoň dívali na nás, jak je hrajeme. Co třebaAlien Breed? Anebo série Project X, Superfrog, Mortal Kombat (Amiga), Cannon Fodder, Xcom: Terror from the Deep, Need for Speed nebo Prison Architect a Project Overload a desítky, možná stovky dalších. Jarda v Retro notách pouští ukázky z těch nejlepších a k tomu vám řekne, jak se Brimble ke skládání dostal, a jak se jeho styl měnil.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru . a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně .

Wolfcast vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s Retro Notami od hudebního publicisty Jardy Konáše . Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Občas do toho přiskočí rozhovor Pavla Dobrovského s lidmi od her v sérii Talk to... Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu . Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com .

Popis podcastu

Retro Nation uvádí podcasty Michala Rybky o herní historii a Jardy Konáše o herní hudbě.