Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 10: Rockové hvězdy ve videohrách

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 10: Rockové hvězdy ve videohrách

Obrázek epizody Retro noty 10: Rockové hvězdy ve videohrách

Poslechněte si podcast

20. 1. 2020

19 min

Rockeři a počítačové hry? To je vztah, který se musel naplnit. Tvůrce textů a hudby hry zajímaly od úplných začátků a nebylo to jen kvůli tomu, že se to dobře hraje. Důležité bylo i to, že to dobře hraje! A tak se ti nejodvážnější rockeři vydávali na území videoher se svými vlastními hrami, pro které propůjčovali podobu, písničky anebo skládali své vlastní. Kteří to byli, a jak to znělo, to vám pustí Jarda Konáš v dalším díle oblíbeného (protože minimálně my v Retro Nation ho hodně oblibujeme!) podcastového seriálu Retro Noty.

Propojení hudby, obrazu a interaktivity dvojitě podtrhl David Bowie v Omikron: The Nomad Soul. Ještě před tím tady ale byli jiní. Že mezi ně patří i Paul McCartney, Aerosmith, Queen nebo Michael Jackson, to možná mnohé překvapí. A ještě úsměvnější je, jak jejich prezence ve hrách vypadala a zněla. Třeba s McCartneym jste ve hře pro Commodore 64 jezdili Londýnem a kompletovali části poztrácení písničky. A hudba od Queen podkreslovala 3D adventuru o boji proti společenské totalitě. Poslechněte si to, budete zírat!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktoremHeadlineru. a autor úspěšných internetových pořadůHudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá shardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpořeod komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na emailretronationrulez@gmail.com.