Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 09: Tvorba Nobua Uematsu

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 09: Tvorba Nobua Uematsu

Obrázek epizody Retro noty 09: Tvorba Nobua Uematsu

Poslechněte si podcast

6. 1. 2020

18 min

Zajímat se o herní hudbu a neslyšet o Nobuo Uematsovi prakticky nejde. Skladby, které složil pro sérii Final Fantasy hrají velké symfonické orchestry (a my sedmičku hráli tady), menší komorní útvary a na různé nástroje (a efekty) je interpretují stovky youtuberů. Sbírají desítky tisíc shlédnutí a koncerty? Ty bývají s železnou pravidelností vyprodané. Jaké štěstí, že vy si můžete v klidu domova poslechnout hudební profil slavného skladatele a s Jardou Konášem se zaposlouchat do skladeb z her, o kterých jste třeba nevěděli.

Uematsa inspiroval Elton John, Beatles a Simon & Garfunkel, ale také Petr Iljič Čajkovskij nebo středověké popěvky. Dojem z jeho skladeb je silný a nezapomenutelný, Uematsu je proto řazen k nejvlivnějším herním skladatelům posledních třiceti let.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru. a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com.

Popis podcastu

Retro Nation uvádí podcasty Michala Rybky o herní historii a Jardy Konáše o herní hudbě.