Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 07: Hudba současných RPG

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 07: Hudba současných RPG

Obrázek epizody Retro noty 07: Hudba současných RPG

Poslechněte si podcast

9. 12. 2019

22 min

Od úplnýchprvopočátkůazlatou éruse dostáváme k nedávné minulosti anebo současnosti RPG her. Gotické horory v podzemních labyrintech nebo výpravné eposy galaktického měřítka zkrátka potřebují tu správnou hudbu, aby dobře… Nu, jaké slovo použít jiné než „vyzněly“? Zachraňování světů a růst hrdiny je postě nutné hudebně podepřít. A že na to byla situace připravena, to se dozvíte v sedmých Retro notách!

Ono to dává smysl. Stejně jako se pod vlivem výkonnější technologie měnila hratelnost, procházel vývojem i zvukový a hudební doprovod. Začali se objevovat skladatelé jako Nobuo Uematsu, Matt Uelmen, Jak Wall, Kai Rosenkranz a další. Jejich práci jste slyšeli ve hrách jakoFinal Fantasy VII, Diablo, Mass Effect, Gothic a uslyšíte ji i v Retro notách. Jarda u nich navíc nachází zajímavá spojení se světem rocknrollu. Uslyšíte, že vás také překvapí!

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktoremHeadlineru. a autor úspěšných internetových pořadůHudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá shardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpořeod komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na emailretronationrulez@gmail.com.