Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 06: Hudba zlaté éry RPG

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 06: Hudba zlaté éry RPG

Obrázek epizody Retro noty 06: Hudba zlaté éry RPG

Poslechněte si podcast

25. 11. 2019

23 min

V minulém podcastu se Jarda vypravil na úplný hudební úsvit v RPG hrách, nyní se dostává do zlaté éry RPG. Ta je vymezena polovinou osmdesátých let na jedné straně a přibližně první pětiletkou let devadesátých na straně druhé. RPGčka dostávala solidní hudební doprovody, dokonce se často komponovaly nové pro opětovné vydání starých „němých“ RPG. Pool of Radiance, Dungeon Master, Might & Magic, Forgotten Realms nebo Bard's Tale a další, ty všechny uslyšíte. Dozvíte se jejich autorech nové informace a možná si vzpomenete na dlouhé hodiny, které jste nad nimi proseděli.

Nejen zlatá éra pro RPGčka – v době, kdy vypukla, prožívaly boom i další odvětví, třeba deskové hry nebo fantasy literatura. Všechno se vším souvisí, jak se říká a Jarda toto tvrzení svým povídáním podtrhuje. Osmdesátky byly skutečně zlaté – z jejich popkulturní tavné pece vyrostly fenomény, které ovlivňují podobu současné zábavní mediální krajiny do dneška. Takže si o tom poslechněte.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor
Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktoremHeadlineru. a autor úspěšných internetových pořadůHudební masakry a Příběh písně.

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá shardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka. Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpořeod komunity na Patreonu. Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na emailretronationrulez@gmail.com.

Popis podcastu

Retro Nation uvádí podcasty Michala Rybky o herní historii a Jardy Konáše o herní hudbě.