Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 05: Hudební začátky v RPG hrách

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Retro noty 05: Hudební začátky v RPG hrách

Obrázek epizody Retro noty 05: Hudební začátky v RPG hrách

Poslechněte si podcast

11. 11. 2019

18 min

Jarda Konáš se nechává doprovázet hudbou k Temple of Apshai, Ultimám a dalším RPG stříbrného věku.

Přestože hudba neodmyslitelně patří ke každé hře, v 80. letech minulého století to bylo dost jinak. To například hudba u her hrála jen na začátku anebo vůbec. První RPGčka se proto nesly ve znamení ticha a pípání (tedy hudba) se v nich začalo objevovat až postupně. Na první pokusy o hudbu v RPG se soustředil další díl Retro not Jardy Konáše. Kromě zmíněné Temple of Apshai a série Ultima v nich uslyšíte ukázky z Tunnels of Doom nebo Dragonstompers, Dragon Quest a dalších.

Jarda v průběhu práce na scénáři zjistil, že není možné v jednom díle pokrýt vývoj hudby v RPG žánru. Proto se soustředí jen na hry ze stříbrného věku RPG. Na zlatý věk se podívá příště a zřejmě nezůstane jen u jednoho dílu. Poslouchejte Retro noty – všechno se dozvíte! Dejte nám na retronationrulez@gmail.com vědět, jak jste spokojení.

Kde všude najdete podcasty Retro Nation?

Anchor

Spotify

Apple Podcasts

Google Podcasts

Overcasts

Pocket Casts

Radio Public

RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace

RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru . a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně .

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka . Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu . Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com .