Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 04: Král 8bitové hudby Rob Hubbard

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Retro noty 04: Král 8bitové hudby Rob Hubbard

Obrázek epizody Retro noty 04: Král 8bitové hudby Rob Hubbard

Poslechněte si podcast

28. 10. 2019

21 min

Z anglického města Hull až do Prahy – i tak by se dal shrnout dosavadní profesní příběh Roba Hubbarda, výrazného skladatele z éry osmibitů v 80. letech minulého století. Hubbard v sobě kombinoval hudebníka, inženýra a programátora, takže dokázal se zvukovým čipem SID v Commodore 64 hotové zázraky. Ať už to je Monty on the Run nebo Thing on the Spring a další, všechny slavné kusy uslyšíte v podcastu Jardy Konáše, včetně jejich orchestrálního provedení. Hubbard totiž nahrál své osmibitové melodie s českým orchestrem v Praze.

Jarda tak plní slib, který dal minule. A to sice, že se vrátí k výrazným osmibitovým skladatelům. Že to bude tak brzy, to nikdo nečekal, ale o to větší máme radost. A co vy? Dejte nám na retronationrulez@gmail.com vědět, jak jste spokojení.

Kde všude tedy najdete podcasty Retro Nation?

Spotify
Apple Podcasts
Google Podcasts
Overcasts
Pocket Casts
Radio Public
RSS Anchoru pro vaše podcastové aplikace
RSS Patreonu pro vaše podcastové aplikace

O Retro notách a podcastech Retro Nation

Retro noty jsou výpravami do říše (nejen) herní hudby a jejích skladatelů. Novinář Jarda Konáš si vybírá zajímavé skladatele nebo hudbu ze známých sérií a rozebírá je na ploše půl hodiny. Jarda je redaktorem Headlineru . a autor úspěšných internetových pořadů Hudební masakry a Příběh písně .

Retro noty vychází 2x měsíčně. Pravidelně se střídá s hardwarovým Wolfcastem novináře Michala Rybka . Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast. Nové i starší podcasty najdete na výše uvedených odkazech vždy v pondělí.

Podcasty a další obsah RetroNation.cz můžeme natáčet kvůli podpoře od komunity na Patreonu . Děkujeme vám za ni! Jakékoliv dotazy a připomínky pište na email retronationrulez@gmail.com .