Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 03: Začátky a konce 8bitové hudby

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Věda a technika

Retro noty 03: Začátky a konce 8bitové hudby

Obrázek epizody Retro noty 03: Začátky a konce 8bitové hudby

Poslechněte si podcast

14. 10. 2019

20 min

O osmibitové hudbě bylo hodně napsáno, namluveno a navzpomínáno. Pamatujete si ji ale vy? Jarda Konáš vás vezme na výpravu skrz roky, které rozeznívala kníkavá a pípavá hudba osmibitových strojů a arkádových strojů. Nezapomene ani na 16ti bitové konzole a na to, jak se dnešní skladatelé inspirují postupy těch z 80. let. Uslyšíte Maria, Duck Tales, Sonica, Star Wars, Castlevanii, Space Invaders, ale také Shovel Knight nebo Undertale a spoustu dalších.

Při výrobě podcastu se Jarda zapřisáhl všemi pixely a polygony, že se jednou vrátí k výrazným osmibitovým skladatelům. Máte se na co těšit!  Dejte nám naretronationrulez@gmail.comvědět, jak jste spokojení.

Další informace o projektu Retro Nation najdete naRetroNation.czaPatreonu

Retro noty vychází 2x měsíčně. Střídá se sWolfcastem novináře Michal Rybky.  Jednoduše řečeno: 2x měsíčně vychází Retro noty, 2x měsíčně Wolfcast.   Nové i starší podcasty najdete na Anchoru vždy v  pondělí.