Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Retro noty 48: Silent Hill a dílo Akiry Yamaoky

Podcasty Retro Nation

Retro Nation

Volnočasové

,

Dům a zahrada

Retro noty 48: Silent Hill a dílo Akiry Yamaoky

Obrázek epizody Retro noty 48: Silent Hill a dílo Akiry Yamaoky

Poslechněte si podcast

13. 9. 2021

28 min

O epizodě podcastu

V průběhu srpna a září bude každý pracovní den vycházet jedna kapitola z audioknihy Brány Skeldalu – Legenda o Rovenu. Dohromady přes 12 hodin vám bude do uší mluvit Jindra Skeldal, který nejen napsal předlohu, ale navíc je i autorem stejnojmenné počítačové hry z 90. let. Parta hrdinů se v ní noří do podzemních kobek, hlubokých lesů, courají po nekonečných pláních, dýchají pod vodou a bojují s nepřáteli mečem, magií a vlastním důvtipem.

Nejlepším místem pro poslech je Spotify nebo Anchor.fm , MP3 verze je k dispozici na Patreon.com/retronationcz . Pakliže vás projekt zaujme, zvažte podporu Retro Nation na Patreonu a šíření odkazu na audio knihu na vašich sociálních sítích. Nezapomeňte, že v současné době vychází poslední díl celé knižní ságy Brány Skeldalu .

V Legendě o Rovenu popisuje Jindřich proces složení skupiny dobrodruhů, která začne zachraňovat svět. Věřte, že to nejsou žádní svatouškové a jejich chováním by čistí a poctiví paladinové, jaké známe z jiných RPG, určitě neschválili. Tahle parta je morálně rozporuplná, názorově nesrovnaná a co se světa týče, tak na něm oceňují i jiné kvality než je jeho zachraňování. Někteří z nich mají i psychické problémy! Vlastně... skoro všichni.

Knihu jsme natáčeli od června 2020, často za složitých podmínek a ve stínu pandemie. Jindra strávil ve studiu mnoho hodin a mistr zvuku a podcastů Michal násobně víc střihem a postprodukcí. Kdybyste narazili na chybu nebo něco nefungovalo, pište na retronationrulez@gmail.com .

Jarda Konáš připravil profil slavného skladatele Akiry Yamaoky, tvůrce soundtracků do legendárních her ze série Silent Hill.

Už jsme zvyklí, že hororové hry mají děsivé soundtracky plné zvuků, ambientu, skřípání, těkavých zvuků nebo třeba smyčců šponovaných až kamsi za hranici únosnosti. Akira Yamaoka ale naprosto překopal zavedená pravidla i očekávání a pro sérii Silent Hill vytvořil tak originální soundtrack, že z toho vznikl dodnes nepřekonaný fenomén.

Yamaoka jde ve své práci proti trendům a místo toho, aby si bral inspiraci u filmové epiky, hledí raději směrem k hudební klubové scéně. Za vzor má osmdesátkové synťáky a devadesátkové altrockové kapely a nebojí se prvky takové hudby použít i do herních soundtracků, ačkoliv jde o úplně jiný vesmír pracující odlišně jak s autorskými postupy, tak posluchačovými vjemy. Není divu, že je proto Akira Yamaoka považovaný za legendu i solitéra mezi herními skladateli. Jeho životní příběh i kariéru si blíže představíme v novém dílu Retro not.

Podívejte se na https://www.retronation.cz na další skvělé výlety do herního retra!