
Kluby si musia rozmyslieť, či budú hazardovať s vlastným osudom
Kluby s nedostatočnou infraštruktúrou si musia rozmyslieť, či sa im oplatí hazardovať s vlastným osudom, alebo nie. V 89. epizóde podcastu Kam si to kopol? na ŠPORT.sk to uviedol výkonný riaditeľ Únie ligových klubov (ÚLK) Michal Mertinyák , ktorý zároveň prezradil, že fanúšikovia sa môžu v novej sezóne tešiť na viacero noviniek.
Najvyššia slovenská futbalová súťaž má za sebou sezónu 2025/26 a jej účastníci sa už naplno pripravujú na nový ročník. Niké liga sa v predošlej sezóne mohla tešiť z mierneho nárastu celkovej návštevnosti, ktorá bola najvyššia za posledných 18 rokov. Bolo to však aj vďaka výbornej futbalovej kulise v Prešove, lenže Tatran už v novej sezóne medzi slovenskou elitou neuvidíme.
V predošlej sezóne takisto zarezonovalo použitie systému VAR a predovšetkým zobrazenie situácií, v ktorých bol hráč daného tímu mimo hry alebo nie. Zverejnený záber bol však pomerne mätúci a vyvolal vlnu kritiky.
Nielen o tom sa futbalový redaktor ŠPORT.sk Ján Jasenka porozprával v 89. epizóde podcastu Kam si to kopol? s výkonným riaditeľom ÚLK Michalom Mertinyákom , ktorý sa tiež vyjadril k novinkám v nadchádzajúcom ročníku Niké ligy, k súčasnému modelu s nadstavbou, ako aj k otázke, prečo sa nehrá finále Slovnaft Cupu až po konci sezóny.
