Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #112 Hloubka myšlení

Podcast Zivot Jako Hra

Podcast Život Jako Hra

Věda a technika

#112 Hloubka myšlení

Obrázek epizody #112 Hloubka myšlení

Poslechněte si podcast

7. 2. 2018

32 min

O epizodě podcastu

Díky hlubokému myšlení můžeme uvnitř své mysli najít skutečný poklad. Přesto se častěji uchylujeme k rychlému myšlení, které nám umožňuje okamžitě reagovat. Činíme-li zásadnější rozhodnutí nebo chceme-li vidět věci z jiné perspektivy, je lepší jít do hloubky. Čím hlouběji jdeme, tím hodnotnější věci objevujeme. Dostat se skutečně hluboko se daří lidem, kteří jsou koučovaní. Jaký je vztah hlubokého myšlení a koučování? A proč se s koučem dostaneme hlouběji, než sami? Poslechněte si nový díl podcastu Život Jako Hra. [01:04] Koučování a hloubka myšlení [06:07] Jak mozek vytváří domněnky [09:12] Objevuj díky hlubokému myšlení [13:06] Do hlubin myšlení s koučem [20:15] Povrchní myšlení uhýbá složitému [23:35] Strmý růst díky hlubokému myšlení [29:45] Staň se součástí podcastu Show notes: Daniel Kahneman: Myšlení rychlé a pomalé

Díky hlubokému myšlení můžeme uvnitř své mysli najít skutečný poklad. Přesto se častěji uchylujeme k rychlému myšlení, které nám umožňuje okamžitě reagovat. Činíme-li zásadnější rozhodnutí nebo chceme-li vidět věci z jiné perspektivy, je lepší jít do hloubky. Čím hlouběji jdeme, tím hodnotnější věci objevujeme. Dostat se skutečně hluboko se daří lidem, kteří jsou koučovaní. Jaký je vztah hlubokého myšlení a koučování? A proč se s koučem dostaneme hlouběji, než sami? Poslechněte si nový díl podcastu Život Jako Hra.

[01:04] Koučování a hloubka myšlení

[06:07] Jak mozek vytváří domněnky

[09:12] Objevuj díky hlubokému myšlení

[13:06] Do hlubin myšlení s koučem

[20:15] Povrchní myšlení uhýbá složitému

[23:35] Strmý růst díky hlubokému myšlení

[29:45] Staň se součástí podcastu

Show notes:

Daniel Kahneman: Myšlení rychlé a pomalé