Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Ypsilonka si připomíná: Evalda Schorma ve vyprávění Jaroslava Pacovského

PODCAST(Y) STUDIA YPSILON

Studio Ypsilon

Kultura

Ypsilonka si připomíná: Evalda Schorma ve vyprávění Jaroslava Pacovského

Obrázek epizody Ypsilonka si připomíná: Evalda Schorma ve vyprávění Jaroslava Pacovského

Poslechněte si podcast

4. 3. 2021

6 min

O epizodě podcastu

K inscenaci Jana Schmida Carmen nejen podle Bizeta z roku 1966, kterou filmový a divadelní režisér Evald Schorm natočil v roce 1968 jako stejnojmenný středometrážní film. K poslechu jedinečná vzpomínka novináře a spisovatele Jaroslava Pacovského z doby natáčení tohoto filmu, která zazněla před lety na improvizovaném večeru (teprve) ke třicetinám Ypsilonky.

K inscenaci Jana Schmida Carmen nejen podle Bizeta, natočené Evaldem Schormem jako středometrážní film. Jedinečná vzpomínka Jaroslava Pacovského z doby natáčení a jako přídavek árie Carmen podaná basem Bohuslava Maršíka, který ji před lety v představení zpíval.

Popis podcastu

Studio Ypsilon, divadlo jako pěstěná zahrada, nabízí ve slovech a zvucích svou první původní podcastovou sérii rozhovorů YPSILONKA SE PTÁ, postupně dále sérii YPSILONKA SI PŘIPOMÍNÁ, k poslechu PÍSNIČKY Z YPSILONU a také malé hudební recitály, různé audio perličky a shoty k přežití ad. Pořady pro uvedené a další podcasty vyrábí Studio Ypsilon. Režie: Jan Schmid, dramaturgie: Eva Kulová, art manager: Ondřej Zicha, zvukový mix: Miloš Špaček, Josef Pecha, vizuál: Jan Schmid. Znělka k podcastové sérii Ypsilonka se ptá: Jan Bradáč.