Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Do Česka míří téměř pět miliard eur na dopravu. Postaví se za ně veřejné nabíječky a plnicí stanice na vodík

Do Česka míří téměř pět miliard eur na dopravu. Postaví se za ně veřejné nabíječky a plnicí stanice na vodík

Obrázek epizody Do Česka míří téměř pět miliard eur na dopravu. Postaví se za ně veřejné nabíječky a plnicí stanice na vodík

Poslechněte si podcast

19. 12. 2022

18 min

Více než čtyři a půl miliardy eur získalo Česko od Evropské unie na rozvoj své dopravy. Za peníze z Operačního fondu Doprava se podařilo například postavit nejdelší železniční tunel v republice, zmodernizovat a postavit několik úseků dálnic nebo zřídit nové železniční přeložky, což vlakům umožňuje jezdit na daných úsecích mnohem vyšší rychlostí. Na českých železnicích už se také díky evropským dotacím zavádí celoevropský bezpečnostní systém ETCS, který hlídá bezpečnost na trati a je schopen zastavit vlak i bez strojvůdce. V dalším programovém období je na dopravní projekty připraveno ještě více, celkem téměř pět miliard eur. „Můžeme za ně například zřídit veřejné nabíjecí stanice pro elektromobily i nebo plnicí stanice pro vodíková auta,“ říká v podcastu Hospodářských novin Marek Pastucha, ředitel odboru evropských fondů na ministerstvu dopravy.

Popis podcastu

Informace, které hýbou trhy i politikou. Aktuální podcasty Hospodářských novin.