Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody První svobodné volby. Místo Facebooku plakáty, nastupující superstar Klaus a euforie června 1990

Po sametu

Český rozhlas

Historie

První svobodné volby. Místo Facebooku plakáty, nastupující superstar Klaus a euforie června 1990

Obrázek epizody První svobodné volby. Místo Facebooku plakáty, nastupující superstar Klaus a euforie června 1990

Poslechněte si podcast

16. 9. 2019

20 min

O epizodě podcastu

Jak se dělala politika v době, kdy žádné sociální sítě ani internet neexistovaly. Jak probíhaly první krůčky budování demokracie? Poslechněte si první díl série Po sametu.
Mohlo by se zdát, že volby jsou teď skoro pořád. Facebook plní tváře politiků doufajících v náš hlas a mnoho lidí si jen těžko umí představit, jak se dělala politika v době, kdy žádné sociální sítě ani internet neexistovaly. Kampaň prvních svobodných voleb se u nás rozjela na jaře roku 1990. Kampaň, kterou téměř nikdo neuměl dělat, navíc v časech, kdy nejvyspělejší technologií byl fax. Jak probíhaly první krůčky budování demokracie? Poslechněte si první díl série Po sametu.

Všechny díly podcastu Po sametu můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .