Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Po sametu - Václav Havel? Člověk z masa a kostí, který dělal chyby. A pak se jim uměl postavit

Po sametu

Český rozhlas

Historie

Po sametu - Václav Havel? Člověk z masa a kostí, který dělal chyby. A pak se jim uměl postavit

Obrázek epizody Po sametu - Václav Havel? Člověk z masa a kostí, který dělal chyby. A pak se jim uměl postavit

Poslechněte si podcast

18. 11. 2019

21 min

„Život se na pár dní zastavil,“ vzpomíná na 18. prosinec 2011 historička Adéla Gjuričová. Vybaví se mi to samé. V den, kdy zemřel Václav Havel, disident, dramatik a první český prezident, jsem zmateně chodil po Brně a brodil se svíčkami v ulicích. Kapra jsme tehdy jedli poprvé bez člověka, který vybojoval naši demokracii a pro mnohé ztělesňoval tak základní hodnoty, jako jsou pravda a láska. Co po sobě ale Václav Havel v české společnosti a politice reálně zanechal?

Popis podcastu

Od listopadu 1989 uplyne už 30 let. Radio Wave připravilo k výročí takzvané sametové revoluce dokumentárně-reportážní sérii Po sametu. Chceme přiblížit polistopadové události posluchačům, kteří je nezažili nebo je vnímali dětskýma očima. Vybrali jsme deset zásadních milníků, které ovlivnily naši současnost, a osobnosti, jejichž rozhodnutí měnila podobu české společnosti.