Osobnost Plus: Filozof: V ceně tří piv veřejnoprávní média? To není špatné
O epizodě podcastu
"Prvními, kdo by měl hlídat politiky, aby si neuzurpovali moc, jsou sami občané," říká a v tomto ohledu se neupejpá. Veřejně vystupuje na obranu demokratických institucí a aby upozornil na schizofrenii české zahraniční politiky ve vztahu k Moskvě, namaluje v areálu ruské ambasády ukrajinskou vlajku. Jakou budoucnost má podle něho stát, který tvrdě trestá počmáranou dlažbu, ale na rozplétání ruských vlivových struktur seškrtá peníze? A sledujeme v Česku stále běžnou politiku, nebo už hrajeme o přežití demokracie? Ptá se Barbora Tachecí.
„Prvními, kdo by měl hlídat politiky, aby si neuzurpovali moc, jsou sami občané,“ říká v Osobnosti Plus filozof a aktivista Václav Němec. Aby upozornil na schizofrenii české zahraniční politiky ve vztahu k Moskvě, účastnil se malování ukrajinské vlajky v areálu ruské ambasády, a veřejně vystupuje na obranu demokratických institucí. „Pozoruji s velkým znepokojením, že současná vláda se snaží zničit některé instituce demokratického státu, Třeba veřejnoprávní média,“ tvrdí.
Popis podcastu
Analyticko-publicistická stanice.