
Osobnost Plus: Výdaje se musí zvýšit, zdůrazňuje Šedivý po odchodu z obrany
O epizodě podcastu
Dlouhodobě upozorňoval na nedostatečné výdaje na obranu a možné problémy s plněním závazků vůči Severoatlantické alianci, teď na ministerstvu jako vysoce postavený úředník skončil. „Dostal jsem od pana ministra velice silný signál, že musím odejít,“ říká bývalý velvyslanec při NATO Jiří Šedivý. Ohledně plnění závazků v oblasti výdajů na obranu je spíše skeptický. V Osobnosti Plus ale dodává, že výhodou u spojenců může být přetrvávající dobrá pověst českých vojáků.
