
Dvacet minut Radiožurnálu: Rezonuje přesun agend i placení veřejnoprávních médií. Chci se chovat nadstranicky, říká ombudsmanka
O epizodě podcastu
Nová ombudsmanka oznámila, že chce s vládou jednat o přesunu agendy duševního zdraví z Úřadu vlády pod ministerstvo zdravotnictví. Jak daleko v této věci postoupila? Jak kritická je k dalším plánům současné koalice? Jak se podle ní v Česku uplatňuje svoboda projevu? A co budou její priority v nové funkci? „Nově představujeme můstek mezi veřejností, celospolečenským názorem a vládnoucí garniturou. Jsme připraveni spolupracovat,“ avizuje veřejná ochránkyně práv Eva Kostolanská.
