Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Férová domácnost

Pay Gap

Alarm

Společnost

Férová domácnost

Obrázek epizody Férová domácnost

Poslechněte si podcast

3. 4. 2024

44 min

V nové epizodě podcastu Pay Gap se Šárka Homfray a Lucie Václavková vrátily k tématu druhé směny a férovější rozdělení práce v domácnosti. Pozvání do podcastu přijala Martina Dvořáková, autorka projektu Férová domácnost a Auditu domácnosti. Audit pomůže párům zjistit, jak na tom doma jsou, a také pomoci řešit situace, kdy rozdělení není zrovna fér. Férové rozdělení domácí práce přitom nemusí znamenat dělení padesát na padesát. V každé rodině a v každé životní fázi to může být jiné a pro spokojenost partnerů jsou důležitější faktory jako faktické rozdělení domácí práce, účast na placené práci, nebo s kým se vlastně srovnáváme.

Chcete nás nejen slyšet, ale také mít ve vlastní knihovně?

Podpořte vznik naší knížky Kratší konec provazu, na které právě pracujeme. Sledujte nás na sociálních sítích, již brzy spustíme kampaň. Už teď nám ale můžete posílat své nápady a náměty – co vám například v minulých dílech podcastu chybělo a chtěli byste v knížce číst?

Stále nás zajímají vaše názory a zkušenosti, ale i dotazy, nejen k tématu dnešní epizody, ale obecně z pracovního života. Dejte nám vědět na sociálních sítích nebo na e-mailu paygap@denikalarm.cz.

Podcast vzniká s podporou české pobočky nadace Friedrich-Ebert-Stiftung.