Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Člověkologie s Petrem Gallusem - Čokoláda, víno a sex aneb díl o hříchu

Člověkologie s Petrem Gallusem - Čokoláda, víno a sex aneb díl o hříchu

Obrázek epizody Člověkologie s Petrem Gallusem - Čokoláda, víno a sex aneb díl o hříchu

Poslechněte si podcast

17. 5. 2021

44 min

V tomhle dílu se podíváme na hřích. Je to chlebíček v deset večer, nebo něco horšího? Co myslíte, co je podle vás hřích? Potřebujeme ještě tohle slovo?


Pár myšlenek:

- Co když se hříchu tolik nebojíme, protože se už tolik nebojíme pekla?

- S hříchem si sami nepomůžeme. Někdy se nám ani nechce, protože je nám v něm dobře. Potřebujeme pomoc zvenku.

- Člověk nemusí nic udělat, aby se dostal do nebe. Je to naopak! Člověk už je spasen a z toho plyne jeho dobré jednání.

- Hřích není satanský vzdor proti Bohu, hřích je rozmlžení, zmatení a znejistění, že tu není nic pevného.

- Hřích je parazit, který nasedá na naši skutečnost. Potřebuje dobré Boží stvoření a to ohne.

- Vidíme spíš cizí hříchy, než ty svoje.

Popis podcastu

Jsme evangeličtí faráři. Nápad točit videa jsme dostali v hospodě u piva. Jsme mladí a víra v Boha pro nás hodně znamená. Chceme ukázat, že církev v dnešní době nemusí být zakonzervovaná do minulosti. Chceme mluvit dnešním způsobem o křesťanských tématech, která mají nadčasovou platnost. Věříme, že se u nás lidi pobaví a poznají, že církev je pro všechny!