Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Okno pro ukrajinskou ofenzivu je jen půlroční. Víc než zbraně rozhodne výcvik, míní geograf Kofroň

Osobnost Plus

Český rozhlas

Zpravodajství

Okno pro ukrajinskou ofenzivu je jen půlroční. Víc než zbraně rozhodne výcvik, míní geograf Kofroň

Obrázek epizody Okno pro ukrajinskou ofenzivu je jen půlroční. Víc než zbraně rozhodne výcvik, míní geograf Kofroň

Poslechněte si podcast

25. 4. 2022

26 min

O epizodě podcastu

Válka na Ukrajině si zapisuje už 61. den. Rusové nebyli schopní dosáhnout svých prvotních cílů, na druhou stranu Ukrajincům chybí prostředky na prolomení současné frontové linie. Co by to udělalo s Evropou, kdyby válka na Ukrajině trvala příliš dlouho nebo kdyby Rusko vyhrálo? Jaký dopad na rusko-ukrajinský konflikt bude mít výsledek francouzských prezidentských voleb? A jaké jsou vůbec skutečné ruské dobyvačné plány? Moderuje Barbora Tachecí.
Proč je válka na Ukrajině tak brutální, vysvětluje politický geograf Jan Kofroň hned několika důvody. „Rusku se samozřejmě nelíbí rozšiřování NATO, což nemá smysl zpochybňovat – ale také to neznamená, že s tím musíme souhlasit,“ říká s tím, že Rusové nesouhlasili ani s dalším směrováním samotné Ukrajiny na Západ.

Všechny díly podcastu Osobnost Plus můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz .