Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody Den Evropy se spolkem Evropská akademie Vídeň

ORF Češi Podcast

ORF Radio Burgenland

Společnost

Den Evropy se spolkem Evropská akademie Vídeň

Obrázek epizody Den Evropy se spolkem Evropská akademie Vídeň

Poslechněte si podcast

10. 6. 2024

28 min

O epizodě podcastu

9. kvetna 1950 predstavil francouzský ministr zahranicí Robert Schuman v Evropské deklaraci první koncept spolecné a mírové Evropy. Tento datum je proto zaznamenán jako Den Evropy, který oslavila Evropská akademie Víden s 24 pasažéry již potretí jízdou tramvají z roku 1927. Cílem projíždky bylo nejen poznat historické centrum Vídne z jiné perspektivy, ale také posílit vazby mezi Ceskem, Slovenskem a Rakouskem jako srdcem Evropy.
9. května 1950 představil francouzský ministr zahraničí Robert Schuman v Evropské deklaraci první koncept společné a mírové Evropy. Tento datum je proto zaznamenán jako Den Evropy, který oslavila Evropská akademie Vídeň s 24 pasažéry již potřetí jízdou tramvají z roku 1927. Cílem projížďky bylo nejen poznat historické centrum Vídně z jiné perspektivy, ale také posílit vazby mezi Českem, Slovenskem a Rakouskem jako srdcem Evropy.