Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Najděte si:

ODPOSLECH | investigace.cz

investigace.cz

Historie

#45 Project Pegasus 1: Vlády špehovaly spywarem novináře, aktivisty i disidenty

Play

Poslechněte si podcast

21. 7. 2021

21 min

Vlády po celém světě udržovaly veřejnost pod kontrolou špehováním těch, kteří jim přišli nepohodlní. Využily k tomu izraelský software Pegasus, který dokáže na dálku ovládat mobilní telefon. Bez vědomí majitele dokáže zapnout mikrofon k odposlouchávání, stáhnout fotky, přečíst si vaše soukromé zprávy, používat váš foťák.

Mezi poškozenými jsou mocní i obyčejní lidé, celebrity i lídři evropských zemí. V dnešním díle se zaměříme na to, jak přesně spyware Pegasus útočí a funguje, a o čem #PegasusProject, na kterém pracovalo více než 80 novinářů ze 17 médií, je. 

Popis podcastu

Jsme investigativní novináři z investigace.cz. Přinášíme původní investigativní kauzy o přeshraničním organizovaném zločinu, praní peněz, mafii, korupci a dalším. Ponořte se s námi do světa zločinců a nelegálních aktivit! Na nové epizody se můžete těšit ke každé větší kauze.