Pro přehrání dalších podcastů se prosím registrujte.

Aplikace je ZDARMA. Váš email potřebujeme pouze k tomu, abychom vám mohli vybírat podcasty přesně na míru. Budete moci odebírat podcasty, hledat osobnosti a témata napříč podcasty, aby vám neunikl žádný zajímavý rozhovor.

Vyzkoušejte vaše osobní rádio. Děkujeme, Team Youradio Talk.

Obrázek epizody #31 Rusové a Pilsen Steel - rozhovor

ODPOSLECH | investigace.cz

investigace.cz

Historie

#31 Rusové a Pilsen Steel - rozhovor

Obrázek epizody #31 Rusové a Pilsen Steel - rozhovor

Poslechněte si podcast

10. 3. 2021

23 min

Kauze vytunelovaných plzeňských železáren Pilsen Steel se redakce investigace.cz v minulosti několikrát věnovala. Dříve úspěšná česká firma s miliardovými zisky a s více než 600 zaměstnanci pod nadvládou Rusů prakticky zbankrotovala. Lucemburský rejstřík konečných uživatelů výhod, který jsme vytvořili v rámci projektu #OpenLux , však do celého případu vnesl nové světlo.

V rozhovoru Hana Čápová vysvětluje, co se s dříve úspěšnou českou firmou, která patřila k 5 nejúspěšnějším závodům na zpracování kovů na světě, pod nadvládou Rusů stalo.

Popis podcastu

Jsme investigativní novináři z investigace.cz. Přinášíme původní investigativní kauzy o přeshraničním organizovaném zločinu, praní peněz, mafii, korupci a zneužívání moci. Ponořte se s námi do světa zločinců a nelegálních aktivit! Naše texty najdete na www.investigace.cz.